جشنواره کتاب کودک و نوجوان
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۳٠ : توسط : ربابه قرائی

با حضور ۲۵ ناشر چهاردهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان، امروز آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا) به نقل از روابط عمومی کانون، این جشنواره که در آن آثار منتشر شده توسط ناشران کتاب کودک و نوجوان طی سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته است به مدت یک هفته تا روز ۶ آذر به کار خود ادامه می‌دهد.

برگزاری نشست تخصصی در روز دوم آذر و اهدای جوایز برگزیدگان در روز سوم آذر از جمله برنامه‌های اصلی این جشنواره دو سالانه به شمار می‌رود.

در همین حال به گفته‌ی شهرام شفیعی دبیر جشنواره، گروه‌های داوری ۱۳۲۳ کتاب را طی سه مرحله مورد بررسی و ارزیابی قرار داده‌اند.

ناشران مطرح کتاب‌های کودک و نوجوان نیز از صبح روز ۳۰ آبان تازه‌ترین آثار خود را هم‌زمان با آخرین روز از هجدهمین دوره‌ی هفته کتاب و کتاب‌خوانی جمهوری اسلامی ایران به مدت یک هفته عرضه می‌کنند.

این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۱۸ روزهای ۳۰ آبان تا ۶ آذر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران پذیرای علاقه‌مندان به کتاب‌های کودک ونوجوان است.

 

به نقل از پایگاه خبری لیزنا


 
هدیه ریاست جمهور محترم به کتابداران به مناسبت روز کتابدار
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۳٠ : توسط : ربابه قرائی

 

 
احمدی نژاد به کتابداران هم وعده داد
رییس جمهوری بر تداوم حمایت دولت از گسترش فرهنگ مطالعه کتاب، توسعه کتابخانه های عمومی و ارتقای سطح کتابداری در کشور تاکید کرد.
کد خبر: 12845
تاریخ درج: 
30 /آبان /1389

به گزارش ایرنا، محمود احمدی نژاد روز شنبه در هجدهمین جشنواره کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید در سالن همایش های بین المللی صداو سیما، خطاب به خانواده بزرگ کتابداران ایرانی از آنان خواست که در شیوه های کتابداری ، دسترسی به کتاب و معرفی کتاب به متقاضیان به شیوه ای به روز و مردمی حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که متقاضیان با ساده ترین روش و در کوتاه ترین زمان بتوانند به کتابهای مورد نیاز خود دست یابند و در کنار آن مشاوره های مناسب در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: باید کتابخانه های ایران به روز باشد و شبکه کتابخانه های کشور به کتابخانه های معتبر دنیا متصل شود و هر ایرانی بتواند از خانه به کتابخانه متصل شود و به هر منبعی در دنیا دسترسی داشته باشد.

وی با اشاره به نقش کتاب در ماندگاری اندیشه و فرهنگ انسانی اظهار داشت: عمیق ترین دریافت های انسان در علوم و سایر معارف از طریق کتاب منتقل شده اند و با وجود گسترش وسایل ارتباط جمعی کتاب همیشه به عنوان موضوعی مهم در انتقال دریافت های بشری تاثیر گذار خواهد بود.

احمدی نژاد افزود: به همان میزان که اهمیت کتاب بیشتر می شود اهمیت کتابخانه و کتابداری بیشتر می شود.

وی در ادامه این تصور که کتابداری یک کار فیزیکی است را رد کرد و گفت: کتابدار یک مشاور و حافظ امین است و یک کتابدار خوب یک کتابدان خوب نیز هست.

رییس جمهوری با بیان این که خوشا به حال کتابداران که در فضای علم و معرفت سیر می کنند، گفت: کتابداران در بالاترین سطوح سرانه مطالعه قرار دارند.

رییس جمهوری تصریح کرد: آنان که می گفتند ایرانی ها و اندیشه اسلام ناب کار و دستاوردی برای ارایه ندارد این سخن بسیار سخیف است چرا که ایرانی ها و پیروان اندیشه ناب، حتی دستور العمل زبان عربی را تدوین کرده و در اختیار بشریت قرار داده اند.

اصلاح پایه حقوقی، هدیه رییس جمهوری به کتابداران

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این مراسم خطاب به واعظی، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: کاری کنید که کتابداران به لحاظ استخدامی و اداری مشکلی در مسیر فعالیت خود نداشته باشند.

وی افزود: با توجه به این که به کتابداران اضافه کار تعلق نمی گیرد، حتما به آقای فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری سفارش خواهم کرد که با مشورت آقای حسینی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) پایه حقوق کتابداران را اصلاح کنند.

احمدی نژاد در پاسخ به درخواست 'تاج الدینی' مجری مراسم که عیدی رییس جمهوری به کتابداران را خواستار شده بود نیز گفت: نخست باید آقای تاج الدینی را به شما هدیه دهیم.

در این میان تاج الدینی گفت که ما خودمان را وقف کتاب کرده ایم و رییس جمهوری در ادامه اظهار داشت: من هم وقف کتاب هستم.

رییس جمهوری سپس به کتابداران نوید داد که با مشورت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هدیه ای را برای کتابداران در نظر خواهد گرفت.

کتابداران حاضر در سالن همایشهای بین المللی صدا وسیما نیز با تشویق مکرر رییس جمهوری، از وی به خاطر نگاه ویژه وی به فرهنگ کتابخوانی و مطالعه تشکر کردند.
به نقل از سایت کارمند نیوز
 

 

 

 


 
روز کتابدار بر عموم کتابداران گرامی مبارک باد
ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۳ : توسط : ربابه قرائی