تأسیس اولین دانشکده کتابداری و اطلاع رسانی در دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، در مراسم امضای تفاهم نامه علمی –تحقیقاتی میان دانشگاه تهران و کتابخانه ملی که صبح امروز با حضور فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران و علی اکبر اشعری رییس کتابخانه ملی در دفتر رییس دانشگاه برگزار شد، فرهاد رهبر در سخنانی امضای این تفاهم نامه را اقدامی فرهنگی در راستای تعامل هرچه بیشتر دانشگاه، فرهنگ و صنعت دانست.

وی افزود: دو نهاد ملی دانشگاه و سازمان اسناد ملی باید امکانات و ظرفیت های خود را در خدمت مردم قرار دهند که به همین منظور کنسرسیومی با همکاری این دو نهاد در حال تشکیل است تا مخزن اطلاعات دانشگاه تهران و سازمان اسناد ملی را به طور یکپارچه در اختیار پژوهشگران و محققان قرار داده و هزینه های مربوط به این حوزه را تاحدی کاهش دهیم.

رهبر ادامه داد: در حوزه تأمین نیازهای جامعه در زمینه کتاب، کتابداری و اطلاع رسانی این نیاز همواره مورد توجه دانشگاه بوده است و در همین راستا از تأسیس دانشکده اطلاع رسانی و کتابداری در دانشگاه تهران استقبال کردیم.

رییس دانشگاه تهران توضیح داد: این حرکت مقدمات آن فراهم شده و محتوای دروس نیز نوشته شده و با همکاری سازمان اسناد ملی و کتابخانه ملی اجرایی می شود.

وی با اشاره به وجود حدود 2 هزار کتابخانه عمومی در سطح کشور، به نیاز کشور به نیروهای متخصص در زمینه کتابداری تأکید کرد.

گفتنی است، فراهم نمودن زمینه های مناسب همکاری فی ما بین در کلیه عرصه های آموزشی، پژو هشی برای توسعه خدمات متقابل سازمان و دانشگاه نظیر پذیرش عضویت دانشجویان فعال دانشگاه در سازمان، تاسیس اولین دانشکده کتابداری و اطلاع رسانی با گزایش های مختلف، اعلام موجودی مشترک کتب و منابع اطلاعاتی به منظور حضور بیشتر در عرصه های بین المللی و افزایش رتبه جهانی و عملیاتی کردن بندهای مربوط به فعالیت های دانشگاهی در تفاهم نامه های ملی و بین المللی سازمان نظیر حوزه کشورهای عضو اکو از جمله مفاد این تفاهم نامه هستند.

/ 0 نظر / 11 بازدید