هدیه ریاست جمهور محترم به کتابداران به مناسبت روز کتابدار

 

 
احمدی نژاد به کتابداران هم وعده داد
رییس جمهوری بر تداوم حمایت دولت از گسترش فرهنگ مطالعه کتاب، توسعه کتابخانه های عمومی و ارتقای سطح کتابداری در کشور تاکید کرد.
کد خبر: 12845
تاریخ درج: 
30 /آبان /1389

به گزارش ایرنا، محمود احمدی نژاد روز شنبه در هجدهمین جشنواره کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید در سالن همایش های بین المللی صداو سیما، خطاب به خانواده بزرگ کتابداران ایرانی از آنان خواست که در شیوه های کتابداری ، دسترسی به کتاب و معرفی کتاب به متقاضیان به شیوه ای به روز و مردمی حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که متقاضیان با ساده ترین روش و در کوتاه ترین زمان بتوانند به کتابهای مورد نیاز خود دست یابند و در کنار آن مشاوره های مناسب در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: باید کتابخانه های ایران به روز باشد و شبکه کتابخانه های کشور به کتابخانه های معتبر دنیا متصل شود و هر ایرانی بتواند از خانه به کتابخانه متصل شود و به هر منبعی در دنیا دسترسی داشته باشد.

وی با اشاره به نقش کتاب در ماندگاری اندیشه و فرهنگ انسانی اظهار داشت: عمیق ترین دریافت های انسان در علوم و سایر معارف از طریق کتاب منتقل شده اند و با وجود گسترش وسایل ارتباط جمعی کتاب همیشه به عنوان موضوعی مهم در انتقال دریافت های بشری تاثیر گذار خواهد بود.

احمدی نژاد افزود: به همان میزان که اهمیت کتاب بیشتر می شود اهمیت کتابخانه و کتابداری بیشتر می شود.

وی در ادامه این تصور که کتابداری یک کار فیزیکی است را رد کرد و گفت: کتابدار یک مشاور و حافظ امین است و یک کتابدار خوب یک کتابدان خوب نیز هست.

رییس جمهوری با بیان این که خوشا به حال کتابداران که در فضای علم و معرفت سیر می کنند، گفت: کتابداران در بالاترین سطوح سرانه مطالعه قرار دارند.

رییس جمهوری تصریح کرد: آنان که می گفتند ایرانی ها و اندیشه اسلام ناب کار و دستاوردی برای ارایه ندارد این سخن بسیار سخیف است چرا که ایرانی ها و پیروان اندیشه ناب، حتی دستور العمل زبان عربی را تدوین کرده و در اختیار بشریت قرار داده اند.

اصلاح پایه حقوقی، هدیه رییس جمهوری به کتابداران

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این مراسم خطاب به واعظی، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: کاری کنید که کتابداران به لحاظ استخدامی و اداری مشکلی در مسیر فعالیت خود نداشته باشند.

وی افزود: با توجه به این که به کتابداران اضافه کار تعلق نمی گیرد، حتما به آقای فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری سفارش خواهم کرد که با مشورت آقای حسینی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) پایه حقوق کتابداران را اصلاح کنند.

احمدی نژاد در پاسخ به درخواست 'تاج الدینی' مجری مراسم که عیدی رییس جمهوری به کتابداران را خواستار شده بود نیز گفت: نخست باید آقای تاج الدینی را به شما هدیه دهیم.

در این میان تاج الدینی گفت که ما خودمان را وقف کتاب کرده ایم و رییس جمهوری در ادامه اظهار داشت: من هم وقف کتاب هستم.

رییس جمهوری سپس به کتابداران نوید داد که با مشورت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هدیه ای را برای کتابداران در نظر خواهد گرفت.

کتابداران حاضر در سالن همایشهای بین المللی صدا وسیما نیز با تشویق مکرر رییس جمهوری، از وی به خاطر نگاه ویژه وی به فرهنگ کتابخوانی و مطالعه تشکر کردند.
به نقل از سایت کارمند نیوز
 

 

 

 

/ 3 نظر / 13 بازدید
بتول اسدي

با سلام واحترام ضمن تشكر و سپاس از آقاي دكتر احمدي نژاد كه توجه به كتابدران كردند از ايشان تقاضا دارم كه پايه حقوق كتابداران بازنشسته را مانند كتابداران شاغل اصلاح نمايند با تشكر مجدد

در پی فرمایشات خانم اسدی

سلام خانم اسدی ما خوش خیالان کتابدار اصلا ببینیم این کار اصلاح پایه حقوق انجام میشه یا نه بعدا بریم سراغ شاغل و ناشاغل

zeera iranparast

سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .