نامگذاری ایام هفته کتاب

http://www.ibna.ir/vdcaeyna.49nwi15kk4.html
 روزهای هجدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، امروز (15 شهریور) با حضور نمایندگان نهادهای مختلف ستاد برگزاری این مراسم، ‌نام‌گذاری شده و شعاری مستقل برای هر روز از هفته کتاب انتخاب شد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در ششمین نشست ستاد برگزاری هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ایام برگزاری هفته کتاب نام‌گذاری شدند. همچنین شعاری مستقل نیز برای هر کدام از روزهای برگزاری هفته کتاب در نظر گرفته شد.
بر اساس این گزارش، ‌یکشنبه (23 آبان‌) با عنوان «قرآن، عترت و پدیدآورندگان و خادمان نشر» نام‌گذاری شد و شعار « وحدت حول محور قران و عترت» برای این روز برگزیده شد.
دوشنبه (24 آبان) با عنوان «کتاب، خانواده، کودک، دانش‌آموز و مدرسه» نام‌گذاری شد و شعار «دوستی با اهدای کتاب» نیز برای این روز در نظر گرفته شد.
سه شنبه (25 آبان) نیز با عنوان «کتاب ایران در جهان و توسعه نشر بین‌الملل» نام‌گذاری شد و شعار «مولف ایرانی، انتشار جهانی» نیز برای این روز انتخاب شد.
چهارشنبه (26 آبان) با عنوان «کتاب، حوزه،دانشگاه، تولید علم و جنبش نرم‌افزاری» نام‌گذاری شد و شعار «بصیرت و مقابله با جنگ نرم» نیز برای آن انتخاب شد.
همچنین پنجشنبه (27 آبان‌) با عنوان «کتاب،کتابدار،کتابخانه، گنجینه، ادبیات و شعر» نام‌گذاری شد و شعار «کتاب برای همه، همه برای کتاب» نیز برای این روز در نظر گرفته شد.
روز جمعه (28 آبان) با عنوان «کتاب، مسجد، بسیج و فرهنگ پایداری» نام‌گذاری شد و شعار «ظهور، برگ آخر کتاب انتظار» نیز برای آن انتخاب شد.
شنبه (29 آبان) نیز با عنوان «کتاب، شهر، توسعه،صنعت و کشاورزی» نام‌گذاری شد و شعار «کتاب در سبد خانوار» نیز برای این روز در نظر گرفته شد.
در نهایت روز یکشبه(30 آبان) نیز با عنوان «کتاب، رسانه، ورزش، تربیت و عفاف» نام‌گذاری شد و شعار «رسانه ، پیام آور شادابی و آگاهی » نیز برای این روز در نظر گرفته شد. این شعار توسط نماینده خبرگزاری کتاب ایران در ستاد هفته کتاب به تصویب رسید.

نام‌گذاری و انتخاب شعارهای مختلف این هفته با رای اکثریت اعضا انتخاب شد. محمد اللهیاری فومنی، دبیر هجدهمین دوره هفته کتاب و همچنین حمید قبادی، مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت این جلسه را بر عهده داشتند.

هجدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، 23 تا 30 آبان‌ سال‌جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 27 بازدید